✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Odstąpienie od umowy

Prawo Konsumenta do odstąpienia od umowy1. Klientowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.


2. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:

- dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje rzecz, będąc zobowiązany do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik

- w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy 


3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować firmę Equal Group o swojej decyzji o odstąpieniu od zawartej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).

a.) Adres korespondencyjny:

Hurtownia Bielizny

ul. Wyszyńskiego 23

62-200 Gniezno

b.) Adres mailowy: sklep@bikinarium.pl


4. Klient może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy dostępnego na stronie sklepu (Kliknij tutaj, aby pobrać przykładowe oświadczenie odstąpienia od umowy) jednak nie jest to obowiązkowe. Wzór formularza jest również załączony do przesyłki z zamówieniem.


5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Klient wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Klientowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.


6. Sprzedawca niezwłocznie przesyła Klientowi potwierdzenie odebrania oświadczenia woli o odstąpieniu od umowy sprzedaży, na wskazany przez Klienta adres e-mail.


7. Dodatkowo Sklep udostępnia możliwość zwrotu zakupionych produktów w ciągu 30 dni od daty dostarczenia Produktu. Niezależnie od pozostałych przysługujących Klientowi praw związanych z otrzymaniem wadliwego Produktu, Klient może zwrócić dowolny Produkt zakupiony w Sklepie, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jest z niego zadowolony. Warunkiem jest odesłanie Produktu w ciągu 30 dni od daty dostarczenia na adres podany w punkcie 3.

Możliwość zwrotu artykułów w ciągu 30 dni jest dodatkowym przywilejem dla Klientów sklepu Bikinarium.pl i nie narusza ani nie ogranicza w żaden sposób praw konsumenta do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827);


8. Towar należy przesłać lub dostarczyć na adres korespondencyjny Sprzedawcy (Hurtownia Bielizny, ul. Wyszyńskiego 23, 62-200 Gniezno) niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował Sprzedawcę o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli rzecz zostanie odesłana przed upływem terminu 14 dni.


9. Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru (koszty przesyłki) mając na uwadze, aby wybrać taki sposób, by  towar dotarł do Sprzedającego w stanie niezniszczonym (ze względu na specyfikę produktu nie polecamy jego wysyłki w kopertach lub kopertach bąbelkowych ze względu na możliwość uszkodzenia w transporcie).


10. W przypadku odstąpienia od umowy Sprzedawca zwraca wszystkie otrzymane od Klienta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep), niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.


11. Zwrot płatności następuje przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Klienta w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraził zgodę na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Klient nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem.


12. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.


13. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

14. Informacje dotyczące prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość można znaleźć również na podstronie Sklepu zwroty i wymiany oraz w Regulaminie (punkt VII).


15. W sprawach nieuregulowanych w powyższych punktach mają zastosowanie przepisy Ustawy o prawach konsumenta - ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827); oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.

pixel