✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Co to jest monokini?

2017-06-26
Co to jest monokini?

Ostatnie sezony letnie to narodziny, a następnie przebojowe przyjmowanie się nowego hitu mody plażowej. Mowa o monokini – stroju kąpielowym, na którego zakup i założenie decyduje się coraz więcej kobiet. Głównie tych kobiet, które jeszcze lepiej niż w bikini chcą eksponować swoje niepowtarzalne walory.

Z poradnika dowiesz się między innymi:

  • Co to jest monokini i jakie są jego zalety.
  • Dlaczego coraz więcej Pań decyduje się na jego zakup.

Monokini to...

Monokini to model kostiumu kąpielowego idealnie łączący zalety jednoczęściowych i dwuczęściowych strojów plażowych. Uniwersalność ta gwarantuje więc zarówno wygodę i bezpieczeństwo stroju jednoczęściowego, jak i seksapil bikini. Przy czym wydaje się, że jeszcze lepiej niż właśnie bikini podkreśla kobiecą sylwetkę i czar.

W praktyce jest to strój jednoczęściowy, w którym górna i dolna część łączone są za pomocą pasa materiału na brzuchu. Odznacza się fantazyjnymi, odważnymi wycięciami w talii i oryginalnymi nadrukami. Wzbogacony jest przy tym często inspirującymi zmysły cekinami, wstążeczkami czy zapięciami.

Przykładowe stroje monokini

Czytaj także: Rodzaje kostiumów kąpielowych

Bogactwo krojów

Praktycznie wszyscy producenci wypuszczają na rynek bogate kolekcje monokini. W związku z tym prawie każda klientka jest w stanie wybrać sobie w salonie odpowiadający jej potrzebom i pasujący do jej figury model. Przy czym należy zauważyć, że obecnie najmodniejsze pozostają stonowane stylizacje monokini (najczęściej wybierane są te z dominacją czerni bądź granatu). Zdarzają się i takie kroje, które możemy wykorzystać równie dobrze na plaży, jak i na luźniejszych przyjęciach bądź na spacerach.

Dla kogo monokini?

Trudno zaryzykować twierdzenie, że monokini mogą założyć wszystkie panie, bez względu na kształt figury. Monokini umożliwia bowiem zakrycie pewnych niedostatków, ale nigdy do końca - boczki i zbyt wyraziste brzuszki będą w nim widoczne. Do monokini nie powinny przywiązywać się także panie o nazbyt pełnych kształtach i szerokich ramionach.

Za to zdecydowanie ten strój podkreśla walory nienagannej figury. Szczególnie wcięcia w talii powodują, że kobieta dotąd paradująca niezauważenie po plaży w bikini, wskakując w monokini zyskuje nowe atuty. Dobrze dobrany model nowego stroju dodaje pewności siebie, a atutom kobiecości przydaje nowy wymiar - bezwzględnie wysmukla sylwetkę, nadaje proporcjonalnych kształtów, optycznie wyszczupla.

Monokini jest polecany paniom z nienaganną sylwetką, ze szczególnie odznaczającą się talią. Wydaje się, że powinny się na niego decydować również panie o mniejszych rozmiarach biustu. Bez wahania na założenie tego stroju powinny się również decydować kobiety pragnące zniwelować drobniejsze niedociągnięcia, np. blizny, krostki czy rozstępy na brzuchu.

Monokini Constanza P-514 (1)

Inne cechy

Monokini jest szalenie wygodne nad wodą. Zażywając kąpieli, nie musimy się bowiem martwić, że strój nam się niepostrzeżenie zsunie, odsłaniając to, czego odsłonić nie chcemy. Z drugiej strony nie jest on idealny dla pań chcących się cieszyć równomierną opalenizną na całym ciele. Wiązania, paski materiału zawsze będą bowiem chroniły większą niż w przypadku bikini część ciała przed promieniami słonecznymi.

Sprawdź wszystkie stroje kąpielowe dostępne w Bikinarium.pl

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane

pixel