✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak wyglądać stylowo na plaży?

2015-07-09
Jak wyglądać stylowo na plaży?

Odpowiednia plażowa stylizacja nie może się ograniczać jedynie do wyboru właściwego kostiumu kąpielowego. Nie da się co prawda ukryć, że strój kąpielowy w znaczącym stopniu determinuje nasz image, jednak niezwykle ważnym pozostaje dobór wszelakich dodatków, a także… pewność i poczucie własnej wartości.

Przeczytaj również:

Własna wartość

Na nic zda się nawet najsprytniejsze kopiowanie przeglądanych w mediach stylizacji, jeśli nie będziemy mieli pewności, że to, co zakładamy, nie jest skrojone na naszą miarę. Na plaży musimy czuć się komfortowo, nasza plażowa stylizacja powinna pozostawać odbiciem naszej duszy. Dobrany strój nie powinien nas uwierać czy onieśmielać. Dlatego ubierajmy się tak, jak dyktuje nam intuicja, nie rezygnując przy tym z inspirujących podpowiedzi kreatorów mody. Wszystko po to, by nad morzem, na pełnej słońca i tłumu plaży czuć się wolną, nieskrępowaną i zauważaną.

Podstawa podstaw

Na nasz plażowy wizerunek na pewno najistotniejszy wpływ będzie miał dobór stroju kąpielowego. Znamy walory i niedostatki swojej figury, więc łatwiej jest nam samym zdecydować, w jakim kostiumie pojawimy się nad wodą. Czy będzie to bikini dla najzgrabniejszych? Czy monokini dla odważniejszych? Czy też tankini dla odrobinę krąglejszych? Decydujmy się raczej na dobór strojów o letnich, jaśniejszych barwach – wówczas łatwiej znieść siłę promieni słonecznych.

Okulary i kapelusz

Przeciwsłoneczne okulary i kapelusze to chyba najbardziej rzucające się w oczy niezbędny dodatek spośród całej naszej plażowej stylizacji. Wciąż nieprzemijającym powodzeniem wśród kreatorów mody cieszą się okulary o dużych, okrągłych szkłach. Dość podobnie sytuacja wygląda wśród kapeluszy, wśród których najpopularniejsze od lat pozostają te słomkowe o szerokim rondzie.

Biżuteria i torebka

Wybierając się nad wodę wcale nie musimy do końca rezygnować z biżuterii. Starajmy się jednak z nią nie przesadzać, a przede wszystkim uważajmy przy zakładaniu metalowych ozdób, które szybko mogłyby się okazać niefunkcjonalne, parząc nas na skutek słonecznego przegrzania. Decydujmy się więc raczej na biżuterię lżejszą – koralikową czy sznurkową. Podobnie, dobierając torebki – im pojemniejsze tym lepsze – starajmy się zabierać te z naturalnych materiałów, korzystniej reagujących na promienie słoneczne.

Okrycia

Całości naszej plażowej kreacji dopełniają okrycia, pod którymi od czasu do czasu jesteśmy zmuszone szukać osłony – parea, tuniki czy maxi sukienki, a czasem nawet spodnie. Pamiętajmy, żeby zakładać te, które w pełni dopełnią naszą stylizację i są wykonane z naturalnych materiałów nie powodujących nadmiernego pocenia. I tak jak w przypadku wszystkich wymienionych elementów garderoby, okrycia te powinny przydawać nam nie tylko pewności siebie, ale także dodatkowych atutów kobiecości i powabu. Przy czym nie zawadzi mieć na uwadze dość prostą plażową zasadę: trzymajmy się prostoty wyrazu i nie przesadzajmy z doborem środków.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2015
pixel