✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Stroje kąpielowe boho - poczuj bliskość natury z wakacyjną modą w stylu boho

2020-02-21
Stroje kąpielowe boho - poczuj bliskość natury z wakacyjną modą w stylu boho

Jeśli masz ochotę na odrobinę szaleństwa, chcesz odważnie podkreślić swoją wyjątkowość, a jednocześnie podążać za światowymi trendami, podaruj sobie i otoczeniu swoją nową JA. Spróbuj czegoś, co trudno do końca dookreślić, a czym łatwo zaciekawić i zauroczyć - spróbuj stylizacji w stylu boho. Na pewno nie pożałujesz, choć wystrzegaj się przesady w stosowanych środkach wyrazu.

Nowe dołącza do starych

Przeglądając katalogi, oferty producentów odzieży, w tym odzieży plażowej, najłatwiej natrafić na artykuły w stylu sportowym czy casual. Oczywiście w wypadku strojów kąpielowych natrafimy także na propozycje klasyczne, eleganckie czy pozostające w stylu marynarskim. Jednak chyba największe emocje i ciekawość w tym sezonie, podobnie jak w kilku poprzednich, wzbudza powracający kanon modowy – boho.

Pochodzenie stylu boho - historia wolności i kreatywności

Styl boho to nie tylko moda, to wyraz wolności i wyjątkowości. Jego korzenie sięgają kilku źródeł i epok, co sprawia, że jest tak unikalny i trudny do zdefiniowania. Oto krótka historia stylu boho.

Styl boho narodził się w XIX wieku we Francji, a dokładniej w dzielnicy artystycznej Paryża znanej jako Montmartre. Był to okres, kiedy artyści, pisarze i duchowni z różnych kultur i środowisk spotykali się, aby wymieniać myśli i inspiracje. To właśnie w tym okresie pojawił się ideał artysty-wędrowca, który łączył elementy sztuki, mody i filozofii życiowej. Pierwotnie styl boho był związany z artystycznym buntownictwem i wolnością wyrażania siebie. Bohemowie, czyli ludzie wywodzący się z tego ruchu, odrzucali konwencje społeczeństwa i preferowali nietypowe i ekscentryczne stylizacje. Byli to ludzie, którzy czerpali inspirację z różnych kultur i epok, tworząc swój unikalny, nieformalny styl.

W latach 60. XX wieku styl boho powrócił do łask wraz z ruchem hippisowskim. To okres, w którym moda stała się manifestacją pokojowego buntu i miłości do natury. Stylizacje boho zyskały popularność dzięki długim sukienkom, frędzlom, kwiatowym wzorom i swobodnym krojom. Dziś styl boho jest kontynuowany i ewoluowany przez różne pokolenia, łącząc w sobie wpływy przeszłości z nowoczesnością. Staje się symbolem wolności, kreatywności i odwagi w wyrażaniu siebie poprzez ubiór.

Czym charakteryzuje się strój kąpielowy w stylu boho?

Boho nie jest łatwe do okiełznania, a tym samym boho nie jest też łatwe do prostego scharakteryzowania. Dlatego nie zdziwmy się, gdy usłyszymy, że ten styl charakteryzuje się brakiem zasad. Spróbujmy jednak uporządkować i zdefiniować. Boho to wielotorowe i dowolne łączenie elementów mody sportowej, absolutnie luźnej z równie luźną, ale jednak wywodzącą się z innych korzeni stylizacją hippisowską. Znajdziemy tu elementy typowe także dla środowiska bohemy, czyli awangardy, cyganerii artystycznej. Nie zdziwmy się więc, że dwie różne plażowe stylizacje boho mogą od siebie znacząco odbiegać wizualnie – nigdy bowiem, już z założenia, nie będą takie same.

Detale boho, które czynią różnicę

Stylizacja boho jest przesycona luzem, kolorem i wzorzystością. Jest pełna falbanek, sznureczków, frędzelków i biżuterii. Eksperci zastrzegają jednak, by przy formowaniu swojej kreacji w tym stylu, nie popadać w przesadę: nie eksperymentować zanadto, lecz skupić się na dopracowaniu szczegółów wokół jednego, najbardziej wyrazistego elementu stroju.

Kostium kąpielowe boho na plaży - twój modny wybór

Już teraz w ofercie producentów kostiumów kąpielowych odnajdziemy dziesiątki propozycji w stylu boho. Stroje kąpielowe zauroczą nas wzorami w stylu azteckim albo hippisowskim. Zarówno w wypadku klasycznych strojów kąpielowych bikini, innych strojów kąpielowych dwuczęściowych, monokini, jak i strojów jednoczęściowych odnajdziemy wpływy etniczne, w tym również falbany i frędzelki. Bikini czy inny kostium kąpielowy to oczywiście nie wszystko. Także inne akcesoria plażowej stylizacji przyciągają uwagę – ogromne parasolki, kapelusze z szerokim rondem, wzorzyste zwiewne pareo czy maxi sukienki.

Królujący biały - baza twojej plażowej stylizacji boho

Bez cienia wątpliwości, w tym roku w przypadku stylu boho dominować będzie klasyczna biel. To na jej tle najczęściej pojawią się fantazyjne wzory, to ona będzie bazą dla wymyślnych dodatków kolorystycznych i frędzli. Nic dziwnego, wszak to właśnie białe stroje kąpielowe najlepiej komponuje się z plażową opalenizną. Nie oznacza to jednak, że brak bieli będzie dyskwalifikujący. Bo przecież boho oznacza... generalnych brak zasad i totalny luz, także w doborze własnych środków wyrazu. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy jest fakt, że oferta producentów jest przebogata także w bardzo kolorystyczne propozycje.

Wakacyjna moda w stylu boho to unikalna okazja, aby wyrazić siebie i poczuć się modnie na plaży. Stroje kąpielowe boho pozwalają Ci łączyć różne style i eksperymentować z wyglądem. Niech Twoja plażowa stylizacja będzie wyrazem Twojej wolności i kreatywności. Wybierz strój kąpielowy w stylu boho i bądź gotowa na letnie przygody!,

Przeczytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel