✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Zakupy w Internecie - Zalety

2020-01-07
Zakupy w Internecie - Zalety

Buszowanie po sklepach czasami jest wynikiem konieczności, może jednak dać też wiele przyjemności. Co wtedy, gdy nie możesz wyjść z domu albo zwyczajnie szkoda Ci czasu na stanie w korkach, szukanie miejsca parkingowego przed galerią po to, by później przeglądać ubrania wśród tłumu i hałasu, który Cię męczy? W takiej sytuacji zakupy internetowe będą dla Ciebie wybawieniem! Możesz skorzystać z ofert sklepów on-line o każdej porze, w swojej własnej przestrzeni, ulubioną muzyką w tle, a nawet... w piżamie!

Jak szukać?

Odpowiedź na to pytanie zawiera największą zaletę zakupów internetowych, bowiem szukać można wszędzie i zawsze! To, ile i jak różne produkty możesz oglądać w sieci, w rzeczywistości zajęłoby Ci nieporównywalnie więcej czasu. Odnajdź swoje ulubione marki w przestrzeni internetowej i zapisuj (choćby tworząc specjalną zakładkę) na swoim komputerze. Warto podkreślić, że w naszym sklepie możesz utworzyć własną listę ulubionych lub obserwowanych produktów. Wystarcz się zalogować i, jeśli tylko jakieś stroje kąpielowe wpadną Ci w oko, możesz oznaczyć je serduszkiem. Dzięki temu nie trzeba zaprzątać sobie głowy nazwami modeli, producentów czy kolorów, a lista produktów jest zawsze pod ręką.

Skorzystaj też z personalizowanych reklam - choć czasami mogą być irytujące, w przypadku zakupowych poszukiwań mogą podsunąć Ci produkty podobne do wcześniej wyszukiwanych i trafią w ten sposób w Twój gust! Czasami bardzo pomocne może być przeglądanie stylizacji znanych blogerek i modelek - pod gotowym zestawem ubrań i akcesoriów znajduje się opis ich marek i ceny, możesz więc łatwo sama odnaleźć je w sieci!

Co z rozmiarem?

Kwestia dopasowania odpowiedniego rozmiaru to chyba największa rozterka wszystkich tych, którzy przymierzają się do zakupów w internecie. Bo jak można kupić ubranie bez wcześniejszego przymierzenia? Otóż można! Jest na to dobra metoda. Po pierwsze, zapomnij o intuicyjnym kupowaniu według Twojego tradycyjnego rozmiaru. Każdy dobry sklep on-line powinien dysponować szczegółowymi zestawieniami wymiarów. W naszym sklepie - Bikinarium.pl - obok każdego produktu możesz wyświetlić tabelę rozmiarów - koniecznie z niej skorzystaj! Dla ułatwienia możesz stworzyć swoją własną tabelę, gdzie będziesz zapisywać raz wymierzone dane z regularną aktualizacją przed każdymi zakupami. Oczywiście na dopasowanie produktu mają wpływ również kwestie, których nie można ująć w formie tabelarycznej (np. rodzaj sylwetki) i ostatecznym dopasowaniu zdecyduje już przymiarka produktu. Mimo wszystko porównanie swoich wymiarów z tabelą pozwala na dopasowanie właściwego rozmiaru z wysokim prawdopodobieństwem.

Sprawdź również: Jaki strój kąpielowy do dużego biustu będzie najlepszym wyborem?

Czy to bezpieczne?

Bankowość on-line to w dobie cyfryzacji bardzo powszechny sposób zarządzania finansami. Serwisy bankowe dbają o to, by zasady wykonywania przelewów były jasne, a sama operacja nie wymagała zbyt dużo czasu. Twoje dane związane z bankiem są zawsze zaszyfrowane, zatem płatności on-line powinny być w pełni bezpieczne. Zazwyczaj sklepy internetowe dają klientom co najmniej kilka możliwości zapłaty - od tradycyjnego przelewu przez szybką transakcję typu BLIK, aż po płatność osobistą za pobraniem. Forma płatności zależy więc wyłącznie od Ciebie. Aby nie narazić się na działalność hakerów, wystrzegaj się klikania w podejrzanie wyglądające linki niewiadomego pochodzenia, zawsze pilnuj, by wygląd strony, na której robisz przelew zawierał logo i inne szczegóły potwierdzające wiarygodność Twojego banku (np. symbol kłódki, oznaczający, że dana strona jest wyposażona w aktualny certyfikat, a połączenie z nią jest bezpieczne). Nie spiesz się i postępuj uważnie, a na pewno transakcja zakończy się sukcesem! Po zaksięgowaniu wpłaty sklep rozpocznie realizację Twojego zamówienia.

Jak długo muszę czekać?

To zależy od tego, kiedy złożysz zamówienie i jak ze swojej pracy wywiąże się firma kurierska, która obsługuje dany sklep. Jeżeli sfinalizujesz zakupy jeszcze rano (a produkt będzie miał status: "dostępny od ręki"), najprawdopodobniej pracownicy sklepu rozpoczną pakowanie jeszcze tego samego dnia. Po przekazaniu paczki kurierowi, w zależności od firmy, proces dostarczenia może trwać od jednego do kilku dni (jest możliwe, że dostaniesz swój zakup w czasie krótszym niż 24 godziny). Istnieją określone zasady i ramy czasowe, których kurierzy muszą się trzymać, niekiedy zdarzają się jednak kłopoty w rodzaju zawieruszenia paczki w magazynie lub problemy z komunikacją. Wprawdzie przytrafia się to sporadycznie i często nie z winy sklepu, dlatego nawet jeśli spotka Cię taka sytuacja, sprzedawca na pewno poinformuje Cię o losach paczki, przeprosi za problemy i ponownie określi czas oczekiwania. 

A jeśli otrzymany produkt nie spełnia moich oczekiwań?

Zakupy w internecie nie są nieodwracalne. Jeśli z zamówionym produktem coś jest nie tak, nie odpowiada Ci fason lub rozmiar zawsze pozostają wymiana i zwrot. Wszystkie informacje na temat zwrotu, jak i wymiany (wraz z wydrukowanym formularzem) dołączamy do przesyłki, aby nie trzeba było zaprzątać głowy szukaniem tych informacji. Oczywiście możesz je również znaleźć Informacje na temat wymian i zwrotów w Bikinarium.pl.

Nie zwlekaj, zaloguj się do zakupów on-line już dziś!

Przeczytaj inne wpisy blogowe:

pixel