✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Na co zwracać uwagę, kupując kostium kąpielowy?

2015-06-04
Na co zwracać uwagę, kupując kostium kąpielowy?

Wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego może wielu paniom przysporzyć ogromną trudność. Wielość modeli i fasonów sprawia, że niejedna kobieta nie wie, w czym będzie wyglądała dobrze. Podpowiadamy co należy brać pod uwagę oraz na czym przede wszystkim się koncentrować, kupując kostium kąpielowy.

1. Typ kostiumu

Najbardziej podstawowy podział wyróżnia:

Obecnie podział ten jest już jednak niewystarczający. Różne rodzaje strojów kąpielowych, które powstały na przestrzeni lat sprawiły, że należy większą uwagę poświęcić przy wyborze fasonu. Oczywiście stroje dwuczęściowe cały czas są doskonałym wyborem, jeśli chcemy rekreacyjnie wypoczywać na plaży, a jednoczęściowe, kiedy zamierzamy spędzić ten czas bardziej aktywnie. Jednak nie jest to już zasada, która obowiązuje zawsze. Warto więc sprawdzić, czy rodzaj wybranego kostiumu będzie odpowiedni dla naszych plażowych upodobań.

2. Jakość materiału

Niezależnie od tego czy w kostiumie wybieramy się na plażę, czy na basen istotnym jego walorem jest jakość materiału. Ważne, aby materiał ładnie układał się na ciele, nie przecierał się i prezentował estetycznie. W przypadku osób pływających na basenie materiał, z którego uszyto kostium kąpielowy, musi być odporny na działanie chloru. Jeżeli tak nie będzie, kostium bardzo szybko pokryje się nieestetycznymi przetarciami, które w krótkim czasie doprowadzą do jego zniszczenia. Wśród tkanin, które warto polecić, znajdują się m.in. materiały firmy Carvico Tessuti, zawierające oryginalną Lycrę. Materiał ten używany jest do szycia strojów kąpielowych firmy Marko.

3. Rodzaj i układ ramiączek

Jest to aspekt, który w istotny sposób wpływa na komfort pływania i zabawy na plaży. Ramiączka mogą mieć tradycyjny przebieg, mogą być wiązane na szyi, krzyżowane z przodu lub na plecach. Są dostępne również kostiumy z pojedynczym ramiączkiem przekładanym przez szyję, jak również modele, w których ramiączka można odpiąć bez wpływu na wygodę noszenia i stabilność biustonosza. Rozwiązania z wiązanymi ramiączkami są idealne dla spokojnego relaksu na plaży, odpinane ramiączka pomogą z kolei w łatwym i równomiernym opalaniu ciała. Klasyczne, szersze i regulowane ramiączka są idealne, jeżeli zamierzamy intensywnie pływać. Nie zsuną się, będą również doskonale podtrzymywały nawet duży biust.

Różne układy ramiączek

4. Ocena figury

Punktem wyjścia do poszukiwań idealnego kostiumu kąpielowego powinno być również określenie typu figury. Znawcy mody wyróżniają kilka metod podziału sylwetek, jeden z nich dzieli kobiece figury na cztery podstawowe:

  • jabłko
  • gruszka
  • kolumna
  • klepsydra

Ustalenie, który typ najbardziej przypomina nasza figura, pozwala na optymalny dobór kostiumu, który będzie ukrywał mankamenty sylwetki, a podkreślał to, co jest w niej najlepsze.

5. Kolor stroju

Jest to element, który nie tylko ma się podobać. Ma on dodatkowe zadania! Skutecznie pomaga w ukrywaniu mankamentów sylwetki i eksponowaniu tych części ciała, które zasługują na to, aby to właśnie na nich skupiać uwagę. Do kolorów, które najefektywniej wyszczuplają zalicza się:

  • brąz
  • granat
  • purpura
  • czerń

Kolory jasne, które dodatkowo pokryte są nadrukami, przyciągają wzrok. Używać należy ich więc ostrożnie i przede wszystkim świadomie. Okazują się niezastąpione, jeśli naszym celem jest podkreślenie konkretnej części ciała. Dla przykładu - feeria barw górnej części kostiumu (wzmocniona do tego marszczeniem materiału lub elementem ozdobnym) pozwoli na mocne wyeksponowanie biustu.

Na co zwracać uwagę, kupując kostium kąpielowy - odpowiedni pomiar

6. Dobór rozmiaru

Dobrze dobrany kostium to nie tylko wysokiej jakości tkanina i odpowiedni fason. To również rozmiar, który musi być idealny. Tylko wtedy kostium będzie ładnie układał się na ciele, a jednocześnie zapewniał komfort pływania i zabawy na plaży. Zawsze warto szukać sklepów, które oferują możliwość kupowania kostiumów w wielu różnych rozmiarach i proporcjach. Pozwala to na lepsze dopasowanie rozmiaru.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2015
pixel