✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Nieuczulające stroje kąpielowe

2020-05-21
Nieuczulające stroje kąpielowe

Wiosną prycha od pyłków, zimą kicha od kurzu, nie każdy smakołyk jest dla niego, nie przytuli pieska, nie pogłaszcze kotka — alergik. Ma wystarczająco dużo powodów do zmartwień, by oszczędzić sobie kolejnego, związanego z wyborem stroju kąpielowego. Jeśli Ty lub Twoje dziecko jesteście uczuleniowcami, dowiedz się, co zrobić, by wykreślić swędzenie i problemy skórne z wakacyjnej listy.

Sprawdź również:

Nikiel — główny winowajca

Nikiel to metal bardzo często używany w produkcji zapięć i klamerek wykorzystywanych w kostiumach kąpielowych. Jednocześnie może stanowić alergen dla wielu uczuleniowców i w większości przypadków to właśnie on jest przyczyną kłopotów. Uniknąć niebezpieczeństwa pomogą zatem modele z wiązanym obwodem i ramiączkami (bez regulacji). Niestety, opcja pośrednia, czyli stroje z zapięciem wykonanym z tworzywa sztucznego ze względu na swą małą trwałość są już dość rzadko spotykane. Na szczęście wybór modeli wiązanych jest tak duży, że na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Postaw na sprawdzoną tkaninę

Zwróć uwagę, z jakiego materiału uszyty jest strój, który kupujesz — przyczyna alergii może kryć się w którymś z komponentów tkaniny. Kostium kąpielowy to w końcu rodzaj bielizny, a więc część garderoby mająca najbliższy kontakt z Twoim ciałem. Warto zadbać o model uszyty z wysokiej jakości tkaniny, szczególnie w przypadku osób z wrażliwą, podatną na podrażnienia skórą.

Nie wahaj się zainwestować w bikini o możliwym do zweryfikowania składzie materiałowym, dokładnie wyszczególnionym na metce — wprawdzie może kosztować więcej, niż ten wykonany z tkaniny o nieznanym składzie, lecz będzie służył Ci przez lata, a co najważniejsze, nie uczuli.

Jasne, że jasne!

Szukaj stroju uszytego z jasnej tkaniny. Im bardziej naturalny i pastelowy kolor, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że materiał był silnie barwiony. Niektóre tkaniny zawierają formaldehyd, czyli związek chemiczny używany podczas koloryzowania. Pod wpływem wysokiej temperatury wydziela on toksyczne substancje, które mogą uczulać. Zdarza się, że nawet promienie słoneczne mogą wywołać reakcję alergiczną — tym bardziej unikaj więc kostiumów w ciemnych kolorach, które przyciągają słońce.

Dobór odpowiedniego pod każdym względem kostiumu to element dobrego przygotowania przed wakacyjnym wyjazdem. Warto więc nie zmarnować tej okazji i z wyprzedzeniem wyeliminować potencjalne kłopoty. Wczasy nad wodą to zbyt przyjemna perspektywa, by martwić się alergiami. Możesz ich uniknąć!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel