✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dziesięć pomysłów na udany urlop

2017-05-10
Dziesięć pomysłów na udany urlop

Jak udanie spędzić najprzyjemniejszy dla nas czas urlopu? Z czego skorzystać, by czuć się spełnionym i zadowolonym podczas tych kilku dni odpoczynku? Czy odpoczywać w głuszy, z dala od skupisk ludzkich, w znanych kurortach, czy w wielkich miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszą listę inspiracji pomysłów na urlop w Polsce.

Sprawdź również:

Nasze pomysły na udany urlop

Oczywiście, każdy ma swoje preferencje, każdy ma swoje sposoby na udane wakacje, każdy dysponuje inną ilością odłożonej na ten czas gotówki. My możemy jedynie sugerować i domyślać się, że nie wszystko jeszcze zobaczyliście i możecie potrzebować inspiracji. Z tego powodu przedstawiamy naszych dziesięć propozycji urlopowych, być może niektóre z nich przypadną Wam do gustu.

1. Morze, plaża, piasek

To wcale nie musi być najbardziej typowy pomysł na spędzenie urlopu. Za to na pewno jeden z przyjemniejszych. Szum morza, miękki, ciepły piasek, cudowna bryza, promienie słońca. Miejsca na którejś z tysięcy plaż nie zabraknie, a i wybornego jadła w nadmorskich tawernach nie powinni nikomu poskąpić. Pamiętajmy jedynie o strojach kąpielowych, kąpielówkach, pareo i sprzęcie do nurkowania, a powinno być świetnie.

2. Łódki i jeziora

Bardziej nostalgicznie poczujemy się nad mniejszymi akwenami wodnymi, choćby na Mazurach. Tutaj nie tylko popluskamy się w orzeźwiającej wodzie, ale będziemy mieć także możliwość popływania na którejś z niezliczonych łodzi, sprawdzenia się w roli żeglarza lub kajakarza.

3. Lasy i bory

Jeśli chcemy uciec od miejskiego zgiełku, zaszyć się w leśnej głuszy i słyszeć jedynie szum wiekowych sosen bądź szmer wijących się piaszczystym korytem potoków, polecamy ostępy Roztocza. Spacerując po lasach tej krainy utopimy się w bogactwie jagód i grzybów, do woli skorzystamy ze źródlanej czystości licznych rzek i zażyjemy kąpieli na świetnie do tego przygotowanych zbiornikach wodnych. W przypadku, gdy zatęsknimy za większym skupiskiem ludzkim, zawsze możemy zwiedzić Zamość - przepiękną perłę polskiego renesansu.

4. Połoniny znad Soliny

Na nadmiar ludzi nie będziemy musieli narzekać również wtedy, gdy znajdziemy się w Bieszczadach. Te wspaniałe góry oferują fantastyczne widoki, niezapomniane poczucie wolności, a także możliwość kąpieli w zbiorniku Solina. Zbaczając z najpopularniejszych szlaków, zakosztujemy nieskrępowanej intymności, zakłócanej jedynie przez dzikie zwierzęta.

5. Magiczna kraina

Beskid Niski to chyba jeden z najmniej docenianych rejonów naszego kraju. Może to i dobrze, dzięki temu, przyjeżdżając w to miejsce, będziemy jednymi z nielicznych korzystających z cudownych krajobrazów, ciekawie wytyczonych szlaków, dzikości nieskażonej przyrody i kąpieli w zbiorniku wodnym Kimkówka.

Przeczytaj:Jak dbać o kostium kąpielowy, by służył przez lata?

6. Królowe polskich uzdrowisk

Krynica, Muszyna, Piwniczna to jedne z najbardziej znanych polskich uzdrowisk, do których zawsze warto przyjechać na kilka dni. Sposobów na spędzanie w nich czasu na pewno nie zabraknie. To już nie są polskie uzdrowiska w starym stylu, w którym poza pijalnią i zaniedbanym deptakiem nie było nic godnego zauważenia. Teraz kurorty tętnią życiem tak za dnia, jak i w nocy. Zapraszają obiekty rekreacyjne i sportowe, lokale, kąpieliska - dla każdego coś miłego.

7. Góry - miniatury

Pieniny - jedno z najurokliwszych miejsc w Polsce, gwarantujące wspaniałe wrażenia widokowe i nie wymagają od nas nazbyt dużego wysiłku. Góry te są co prawda niezbyt wysokie, a zdobywanie poszczególnych szczytów nie zajmuje zbyt wiele czasu, ale przepaściste krajobrazy, których kwintesencją jest przełom Dunajca, robią wrażenie. Do tego liczne atrakcje przygotowane przez czekające u stóp Pienin Szczawnicę i Krościenko.

8. Dla zdobywców

Dla tych, którzy od urlopu wymagają czegoś więcej, niż biernego wypoczynku, znakomitym wyborem będą stare, dobre Tatry. A w nich wysokogórskie szlaki pełne trudnych fragmentów, łatwiejsze trasy dla koneserów górskich krajobrazów oraz urokliwe spacery najwspanialszymi górskimi dolinami. A na deser Zakopane oraz okoliczne baseny geotermalne – w Białce, Szaflarach czy w słowackiej Tatralandii. Kto by pomyślał, że wybierając się w Tatry warto pomyśleć o zabraniu strojów kąpielowych?

9. Familijne stoły

Chyba najodpowiedniejszymi górami na spędzenie wspólnego z dziećmi urlopu są Góry Stołowe w paśmie Sudetów. Szczególne wrażenie na wszystkich turystach i wczasowiczach wywierają labirynty skalne Szczelińca i Błędnych Skał, atrakcje licznych kurortów – Lądka, Polanicy, Dusznik czy Kudowej, a także Jaskinia Niedźwiedzia i kopalnia złota w Złotym Stoku. Poza tym możemy liczyć na fantastyczne krajobrazy i cudowne formy skalne, rozrzucone po całej krainie.

10. Nie tylko natura

Równie dobrym pomysłem na spędzenie wakacji jest rekonesans po najpiękniejszych polskich miastach i znajdujących się w nich zabytkach. Na pewno kilka dni warto spędzić w Krakowie, Gdańsku, Toruniu czy Wrocławiu i do końca zgłębić tajniki tych wspaniałych grodów. A jeśli Polskę znamy już jak własną kieszeń, zawsze można wyskoczyć na kilka dni do wcale nieodległej a przepięknej Pragi, lub do Wiednia czy Budapesztu. Dzięki tańszym połączeniom komunikacyjnym i wszelkim dobrodziejstwom Internetu, świat jest dziś zdecydowanie łatwiejszy do zdobycia.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel