✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak dobierać strój do karnacji?

2021-02-17
Jak dobierać strój do karnacji?

Aby dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym, należy odpowiednio dobrać go nie tylko pod kątem kroju, ale również kolorystyki. W tym wypadku przydaje się analiza kolorystyczna własnej urody. Podpowiadamy jak ją przeprowadzić, aby cieszyć się perfekcyjnym wyglądem również na plaży czy basenie.

Zobacz również:

Jakie są typy urody?

Analiza kolorystyczna jest dziełem Johanessa Ittena, który określił cztery podstawowe typy kolorystyczne urody. Wyróżnił:

  • wiosnę
  • lato
  • jesień
  • zimę

Wiosna i jesień zaliczane są do tak zwanych typów ciepłych, w których przeważa barwa żółta. Lato i zima to typy zimne z dominacją koloru niebieskiego.

Co nam daje analiza kolorystyczna?

Przeprowadzenie analizy kolorystycznej własnej urody daje wiele korzyści, przede wszystkim:

  • Świadomość gamy kolorów, w których prezentujemy się najlepiej.
  • Pozwoli uniknąć kupowania odzieży, w tym również kostiumów kąpielowych, w których czujemy się źle.
  • Podkreślenie tego, co w danej urodzie jest najlepsze.

Dzięki analizie kolorystycznej możesz dobrać kostium kąpielowy, który będzie najlepiej dopasowany do Twojej karnacji!

Jak przeprowadzić analizę kolorystyczna?

Analizę kolorystyczną zawsze przeprowadza się w naturalnym oświetleniu. Określić należy odcień karnacji, kolor włosów (pod uwagę bierzemy naturalny), kolor oczu, warg, ewentualnych znamion i piegów. Pod uwagę bierze się również to jak skóra zachowuje się pod wpływem promieni słonecznych. Posiadając te informacje, należy sięgnąć po specjalne koło barwne opracowane przez Ittena.

Wiosna

Kobiety o tym typie urody z powodzeniem można określić jako złote dziewczyny. Włosy mają kolor blond, pokryte są również złocistymi refleksami. Cera jest delikatna, brzoskwiniowa. Typowy jest rumieniec, który pojawia się na policzkach w zawstydzających momentach. Pani Wiosna dobrze wygląda w kolorach ciepłych. Kupując kostium kąpielowy, warto więc postawić na ten, który uszyto z tkaniny w kolorze jasnym i delikatnym

Lato

Karnacja ma chłodny odcień, a włosy przykuwają uwagę platynowym blondem. Kobieta o takiej urodzie dobrze prezentuje się w kolorach delikatnych, pastelowych, ale jakby lekko przyprószonych. Doskonałym wyborem będzie dla niej kostium kąpielowy w odcieniu szarości i błękitu.

Typ urody lato

Przeczytaj również: Na co zwracać uwagę, kupując kostium kąpielowy?

Jesień

Do tego typu zaliczane są właścicielki włosów rudych, brązowych i blond, ale w ciepłym odcieniu. Cera jest złocista, często oliwkowa. Typowe są również piegi. Kobiety o takim typie kolorystycznym powinny stawiać przede wszystkim na kolory ziemi. Dobrze będą więc prezentowały się w kostiumach brązowych, beżowych, zielonych, miedzianych. Podkreśli to ich naturalną urodę. Można postawić na etniczne wzory.

Typ urody jesień

Zima

Jest to chłodny typ urody, któremu nie można jednak odmówić wdzięku. Cera ma niebieskawy odcień, jest jasna, wręcz porcelanowa. Włosy są ciemne, a oczy przykuwają uwagę niesamowitym blaskiem. Kobiety będące przedstawicielkami tego typu kolorystycznego najlepiej prezentują się w kolorach zdecydowanych, czystych, ale jednocześnie zimnych. Warto więc wybierać kostiumy srebrne, granatowe, stalowe, białe i czarne. Ciekawy efekt da zestawienie głębokiej czerni z cytrynową żółcią. Bez obaw sięgnąć można po tkaniny wręcz odblaskowe.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel